Kvalita osvetlenia

Na rozdiel od studeného bieleho svetla, ktoré mení všetky farby na vyblednuté, boli LED žiarovky Pharox  navrhnuté tak, aby skrášlili vás a váš domov.

Svetelný výkon

LED žiarovky Pharox generujú jasné svetlo a zároveň nevyžarujú UV žiarenie (na rozdiel od žiariviek) a prakticky žiadne teplo (na rozdiel od žiariviek aj klasických žiaroviek).

Teplota svetla

LED žiarovky Pharox vyžarujú mäkké, teplé biele svetlo podobné klasickým žiarovkám s teplotou farby okolo 3000K (teplá biela). V prípade verzie Flame je teplota farby 2200K (relaxačná oranžová).

Podanie farieb

Index podania farieb (CRI) je schopnosť žiarovky hodnoverne ukázať farby objektov na stupnici od 1 do 100. Kvalitné domáce zdroje svetla majú CRI medzi 80 a 100. Komaktné žiarivky sa často nachádzajú hlboko pod hranicou CRI 80.
LED žiarovky Pharox majú CRI medzi 85 – 88 (podľa modelu) - jedna z najvyšších hodnôt medzi energeticky efektívnymi LED žiarovkami na trhu.

Okamžitý nábeh

Na rozdiel od väčšiny kompaktných žiariviek, keď blikanie vytvára iba čiastočný svetelný výstup niekoľko sekúnd po zapnutí, LED žiarovky Pharox sa zapnú okamžite na plný výkon.

Blikanie

Žiarivky často blikajú, keď sa zapínajú a zahrievajú. Toto blikanie môže spôsobiť problémy pre osoby trpiace migrénou a epilepsiou. LED žiarovky Pharox sa zapínajú okamžite, bez obťažujúceho a potenciálne nebezpečného blikania.

Kalkulátor úspor

hodín
kusov
Watt

úspora za prvý rok

Náklady 22
Energia 1912435
Emisie CO2 123

úspora za životnosť

Náklady 4893333
Energia 789
Emisie CO2 111